telefon stacjonarny  58 622 66 00 telefon komórkowy  601 630 303
telefon komórkowy  799 303 303 pomoc zdalna
www.fakt.com.pl Pomoc forum Szukaj Użytkownicy Mój profil Rejestruj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z połączeniem z kasa
Autor Wiadomość
socha10
Gość

Wysłany: Wto 29 Sie, 2006   problem z połączeniem z kasa

mam baze towarów z kodami kreskowymi bez plu. Kase z komputerem mam skonfigurowana prawidlowo bo odbiera dane o stawkach vat ale nie wysyła znalezionego towaru przez kod kreskowy do kasy moze nie w tym oknie co trzeba to robie (sprzedaż)

Arkadiusz Kukliński
Pracownik Fakt

Wysłany: Wto 29 Sie, 2006   Re: problem z połączeniem z kasa

socha10 napisał/a:
mam baze towarów z kodami kreskowymi bez plu. Kase z komputerem mam skonfigurowana prawidlowo bo odbiera dane o stawkach vat ale nie wysyła znalezionego towaru przez kod kreskowy do kasy moze nie w tym oknie co trzeba to robie (sprzedaż)

Towary wysyłane do kasy MUSZĄ mieć podany kod PLU, te bez podanego kodu nie są uwzględniane podczas wysyłania. Proszę nadać towarom jakiekolwiek (różne) kody i wysłać ponownie. W razie dalszych problemów - proszę przede wszystkim podać model kasy fiskalnej.

Michał Lietke
Pracownik Fakt

Wysłany: Czw 14 Wrz, 2006   

Socha10 napisał/a:
wipesalem pare kodów plu do bazy towarowej w komputerze (dałem polecenie PA i F9 zapisz dane... polecenie wykonało poprawnie)ale w kasie Optimus Rumba jak czytnik przeczytał nic nie wyskoczyło i co oznacza błąd 0F bo z pomocy nic nie rozumie i jak wyzerowac totalizery sprzedaży PLU bądź totalizery główne
dziękuje za pomoc

Arkadiusz Kukliński napisał/a:
socha10 napisał/a:
wipesalem pare kodów plu do bazy towarowej w komputerze (dałem polecenie PA i F9 zapisz dane... polecenie wykonało poprawnie)ale w kasie Optimus Rumba jak czytnik przeczytał nic nie wyskoczyło i co oznacza błąd 0F bo z pomocy nic nie rozumie i jak wyzerowac totalizery sprzedaży PLU bądź totalizery główne dziękuje za pomoc

Błąd 0F oznacza, niezerowe totalizery. W takim stanie kasy nie można modyfikować towarów. Totalizery zerowane są po wykonaniu raportów zerujących (np. dzienny raport zerujący). Dopiero po wykonaniu raportu zerującego można dopisywać towary do kasy. Jest to dokładnie opisane w instrukcji dotyczącej współpracy programu z kasami fiskalnymi, którą można pobrać z naszej strony internetowej w sekcji pliki do pobrania. Sam sposób wykonania raportów jest opisany w instrukcji użytkownika kasy, która powinna być dostarczona razem z urządzeniem.

Socha10 napisał/a:
dalem kody PLU ale nie mam wpisanych stanów magazynowych gdy wysylałem do kasy to wyskoczyło ze przenosi ale w rzeczywistośći nic nie robiło i wyskoczył komunikat "urzadzenie fiskalne nie odbiera danych błąd danych XON"

Arkadiusz Kukliński napisał/a:
socha10 napisał/a:
dalem kody PLU ale nie mam wpisanych stanów magazynowych gdy wysylałem do kasy to wyskoczyło ze przenosi ale w rzeczywistośći nic nie robiło i wyskoczył komunikat "urzadzenie fiskalne nie odbiera danych błąd danych XON"

Komunikat, który się pokazał wskazuje na to, że urządzenie nie odbiera danych. Proszę sprawdzić :
    1. czy kasa znajduje się w trybie programowania (4.Razem)
    2. czy kasa jest podłączona właściwym kablem do odpowiedniego portu COM
    3. czy ten sam port COM jest ustawiony w konfiguracji kasy
    4. czy z listy urządzeń fiskalnych została wybrana właściwa kasa
    5. czy program narzędziowy do komunikacji z tą kasą (powinien być na stronie producenta kasy) kontaktuje się z nią, jeśli tak, to na jakim porcie

Odpowiedz do tematu