Podpisywanie JPK przychodem

Pytania dotyczące problemów płacowych i księgowych dotyczących programu FAKT.

Podpisywanie JPK przychodem

Postprzez teresa167 » Wt 13 lut, 2018

Mam pytanie - czy FAKT przewiduje już teraz możliwość wysyłki JPK podpisanego przychodem? Daje taką możliwość Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 2 lutego 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu przesyłania za pomocą środków komunikacji elektronicznej ksiąg podatkowych oraz wymagań technicznych dla informatycznych nośników danych, na których te księgi mogą być zapisane i przekazywane.
teresa167
Gość

Re: Podpisywanie JPK przychodem

Postprzez Natalia Sikora » Śr 14 lut, 2018

Jeżeli Ministerstwo Finansów opublikuje stosowną dokumentację (API) to funkcja ta zostanie dodana do programu Fakt.
Na chwilę obecną Ministerstwo przygotowało jedynie stronę https://mikro-jpk.mf.gov.pl/ przez ktorą można taki plik przesłać.
Natalia Sikora
Pracownik Fakt

Postprzez teresa167 » Śr 14 lut, 2018

Dziękuję, wiem o aplikacji :) Jednak mam też nowych małych klientów, którzy zlecają wyłącznie rejestr (mały) VAT i wysyłkę JPK, a nie chcą upoważniać do podpisu elektronicznego tylko woleliby podpis przychodem. I nie chcą wysyłać z aplikacji MF. Mam nadzieję, że przed 25. lutego Ministerstwo dopełni formalności. Pozdrawiam :)
teresa167
Gość

Postprzez Arkadiusz Kukliński » Cz 15 lut, 2018

My też mamy taką nadzieję. Na chwile obecna można wyeksportować JPK_VAT z programu, podpisać i wysłać w systemie MF, ale nie będzie można programie pobrać UPO (MF nie odsyła podpisanego pliku). Do czasu udostępnienia API / bramki dla producentów oprogramowania polecaną przez nas formą jest podpis kwalifikowany lub ePUAP.
Arkadiusz Kukliński
Pracownik Fakt

Powrót do Problemy Księgowe oraz Kadrowo Płacowe