Drodzy Użytkownicy, informujemy, że po szczegółowej analizie RODO, podjęliśmy decyzję o zakończeniu działalności naszego forum z dniem 25 maja 2018r.
Nie zapewniamy archiwizowania i przechowywania plików, komentarzy ani jakichkolwiek innych treści udostępnionych w serwisie.
Z dniem 25 maja 2018 r. wszystkie materiały zostaną automatycznie usunięte.

Przepraszamy za niedogodności związane z zamknięciem serwisu i liczymy na zrozumienie z Państwa strony.

Nowe stawki VAT 23%, 8% i 5% w oprogramowaniu Fakt

Aktualności - Strona główna

Nowe stawki VAT 23%, 8% i 5% w oprogramowaniu Fakt

Postprzez Michał Lietke » Cz 16 gru, 2010

Udostępniliśmy Państwu nową wersję programu (2011.01) zawierającą zmiany dotyczące stawek VAT.
Wszystkie zmiany będą widoczne po ustawieniu daty w programie na styczeń 2011 roku, w grudniu 2010 program będzie się zachowywał tak jak poprzednia wersja. Stare stawki VAT w towarach zostaną domyślnie zmienione na nowe zgodne z ustawą, ręcznej korekty stawek można dokonać z menu WPISYWANIE - TOWARY - ZAMIEŃ STAWKI (B-K-B).
Avatar użytkownika
Michał Lietke
Pracownik Fakt
 
Posty: 448
Dołączył(a): So 05 sie, 2006

Postprzez Michał Lietke » Cz 16 gru, 2010

Oprogramowanie finansowo księgowe Fakt jest przygotowywane na zmiany stawek VAT w 2011 roku.


Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Finansów, od przyszłego roku zmieni się ustawa o podatku od towarów i usług. Najważniejszą zmianą w tej ustawie jest planowana zmiana stawek VAT z 22 na 23, z 7 na 8, z 3 na 5. Z projektem można się zapoznać pod TYM adresem.

Sama treść projektu nie wyczerpuje w pełni zagadnień związanych z:
• wystawianiem faktur na przełomie roku, dotyczy to w szczególności faktur zaliczkowych, korygujących, a także faktur dla których moment podatkowy jest w innym roku niż data wystawienia dokumentu,
• przeprogramowaniem kas i drukarek fiskalnych,
• wprowadzeniem nowych wzorców deklaracji: VAT-7, VAT-7K

Odpowiednia modyfikacja programu dotycząca wprowadzenia nowych stawek VAT jest już w przygotowaniu. Najnowsze informacje napływające z Ministerstwa Finansów śledzone są na bieżąco, aby dostosować oprogramowanie do znowelizowanych przepisów. Wprowadzone zmiany będą udostępnione w nowej wersji programu Fakt po zatwierdzeniu ich w ustawie. Nowe wzorce deklaracji zostaną uzupełnione w programie po zaprezentowaniu ich w przepisach wykonawczych wydanych do ustawy o VAT.

Obsługa nowych stawek VAT będzie dotyczyć tylko nowej wersji programu Fakt. Użytkownicy oprogramowania mający prawo do aktualizowania oprogramowania będą mogli nowe zmiany pobrać wraz z aktualizacją.

Zapraszamy również firmy poszukujące oprogramowania do zakupu programu już dziś, aby bez przeszkód rozpocząć pracę w nowym roku. W tym celu prosimy o kontakt się z naszym działem sprzedaży.

Dyskusja na temat nowych stawek
Avatar użytkownika
Michał Lietke
Pracownik Fakt
 
Posty: 448
Dołączył(a): So 05 sie, 2006


Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość